آویشن دارای طبیعت گرم است یا سرد

آیا می دانید طبیعت آویشن گرم است یا سرد؟ رشد این گیاه در کدام مناطق بیش تر می باشد؟ آویشن شیرازی برای چه کسانی مفید برای چه کسانی مضر می باشد؟ خواص بی نظیر آویشن چه می باشد؟

آویشن دارای طبیعی گرم و خشک می باشد. آویشن کوهی در مناطق معتدل و کوهستانی مانند شهر شیراز بیش ترین رشد را در بردارد و البته این محصول در بازار های شیراز به طور قابل توجهی به فروش می رسد.

آویشن گیاهی است که از سرده نعناعیان می باشد و گیاه آویشن خزنده در شهرستان های فریدون کنار و اقلید بیش ترین رشد را داشته است و البته به صورت بسته بندی شده در بازار های سراسر ایران با مناسب ترین قیمت به فروش می رسد.

گیاه آویشن برای افرادی که دچار حساسیت های پوستی می باشند و همچنین برای کودکان و زنان باردار و شیرده مضر می باشد و مصرف بی رویه گیاه آویشن تازه می تواند خطرات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

اما از خواص ویژه این گیاه می توان به مواردی چون نفخ معده، درمان سرماخوردگی، سرفه های مکرر، درمان ضعف عمومی بدن، تقویت معده، ریه و قلب، ضد عفونی کننده بدن و… اشاره نمود.

البته باید گفت که این محصول در دارو های گیاهی، لوازم آرایشی و بهداشتی به طور قابل توجهی کاربرد دارد و باعث می شود تا پوستی شاداب را به شما هدیه دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.