اسطوخودوس فرانسوی متعلق به قرن پانزدهم هجری در مصر کشف شد

بستگی دارد. دکتر لین می‌گوید: «اگر از اسطوخودوس برای بهبود خلق و خو استفاده می‌کنید، رایحه‌درمانی با اسانس بهترین راه حل است.

اگر از آن برای درد یا درد عضلانی استفاده می‌کنید، روغن ماساژ دم‌شده با اسطوخودوس فرانسوی را مستقیماً روی ناحیه ناراحتی بمالید.»

اما دکتر لین می افزاید که چای اسطوخودوس ممکن است بیشترین سود را به شما بدهد. «عمل درست کردن یک فنجان چای خود نوعی مراقبت از خود است.

این شما را وارد یک طرز فکر «زمان من» می‌کند. سپس با نوشیدن آن، هم عطر درمانی و هم بخش گیاهی اسطوخودوس را دریافت می کنید.

در حالی که کارشناسان اسطوخودوس را بی خطر می دانند، دکتر لین می گوید این سه احتیاط را در نظر بگیرید:

1. رایحه درمانی اسطوخودوس برای همه مناسب نیست
دکتر لین توضیح می‌دهد: «روغن‌های ضروری اغلب بسیار خوب عمل می‌کنند، زیرا باعث ایجاد یک حافظه عاطفی می‌شوند. برای اکثر مردم، اسطوخودوس آرام بخش و تسکین دهنده است.

اسطوخودوس

اما برای برخی، این بو ممکن است با یک تجربه منفی مانند سوء استفاده همراه باشد. اگر آنها بوی اسطوخودوس را حس کنند، ممکن است آنها را به آن مکان بازگرداند. بنابراین اگر اسطوخودوس برای شما محرک است، احساس نکنید که مجبور به استفاده یا امتحان آن شوید.

2. یک مطالعه تحقیقاتی ارتباط بالقوه ای بین روغن اسطوخودوس و رشد زودرس سینه پیدا کرد
در یک مطالعه، سه دختر جوان و یک پسر جوان با رشد زودرس سینه در معرض روغن اسطوخودوس از جمله در صابون، ادکلن یا پخش کننده قرار گرفتند.

هنگامی که آنها استفاده از محصول را متوقف کردند یا نوردهی را حذف کردند، رشد سینه از بین رفت.

توجه به این نکته مهم است که مطالعات بعدی وجود دارد که اعتبار این مورد را زیر سوال برده است. این محصولات ممکن است حاوی مواد مختل کننده استروژن نیز باشند.

بنابراین ما به طور قطع نمی دانیم که آیا اسطوخودوس بوده است یا یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده محصول.» دکتر لین می گوید. بنابراین این یافته را با مقداری نمک در نظر بگیرید و میزان مصرف اسطوخودوس را برای رشد کودکان محدود کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.