انواع گیاه آویشن پهن و باریک

گیاه آویشن کوهی دارای انواع متعدد پهن و باریک می باشد که هر کدام از آن ها خواصی مفید دارند، این دو در اندازه و شکل برگ هایشان متفاوت می باشند ولی هر دو، داروی گیاهی به شمار می روند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

یکی از انواع این گیاه دارویی، که نسبت به سایر این گیاه دارای برگ هایی پهن است، در ایران به نام آویشن شیرازی شهرت یافته است. در ایران و همسایه های ایران مانند افغانستان و پاکستان، می توان در طبیعت این گیاه را مشاهده نمود.

از انواع دیگر آویشن که در مقایسه با نوع اول یعنی آویشن تازه شیرازی در سایز و اندازه برگ، متفاوت می باشد، برگ هایی باریک دارد و به کاکوتی شهرت یافته است.

خواص آویشن:

گیاهی خوراکی است که برای استفاده آن، باید جوشانده شود و از آن خورد. همچنین گیاهی است که به عنوان ادویه در برخی از غذا ها مورد استفاده هندی ها و دیگر کشور ها قرار می گیرد. خاضیت ضد قارچ دارد، خلط آور بوده و می توان برای بهبود سرفه استفاده نمود.

برونشیت، سیاه سرفه، از جمله بیماری هایی هستند که با خوردن مداوم این گیاه دارویی و جوشانده آن درمان می شود. از این گیاه دمنوش و نیز اسانس تهیه می نمایند، که اسانس آن خاصیت ضد عفونی کننده دارد.

1

 1. Avodart (dutasteride) is a medication that works well to bring down prostate size and get rid of symptoms of an enlarged prostate, but it takes a few months to work and can lower sex drive.
  Avodart (dutasteride) is available as a generic medication and may be significantly cheaper compared to the brand version. Unless there is a specific reason you need the brand, the generic medication will be a better value. For even more savings, use a https://superavodart.tumblr.com/ and pay just a fraction of the retail price.
  Read more about:
  How much does Avodart cost
  What are alternatives to Avodart
  Avodart 40 Dollars
  What are the side effects of Avodart
  Side Effects Avodart Discolored Semen

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.