تفاوت آویشن شیرازی و کوهی ایران

آویشن یکی از بهترین و خوش عطر ترین ادویه هایی است که در دنیا وجود دارد، آویشن اعلا دارای عطر و طعم بی نظیری است. آیا از تفاوت آویشن شیرازی و کوهی ایران آگاهی دارید؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

ادویه آویشن آشنایی دارید این گیاه بسیار زیبا با گلهای بنفش و سفید رنگ خود توانسته است به یک ادویه بسیار محبوب در جهان تبدیل گردد آویشن خزنده دارای خواص فراوانی از جمله می‌توان از آن برای تقویت مو و همچنین برای درمان سرفه و تقویت ریه استفاده کرد.

آویشن را میتوان به صورت جوشانده دمنوش و یا قرص های مخصوصی که توسط کارخانجات داروسازی تهیه و تولید می‌گردند استفاده کرد شربت این گیاه پر سود نیز برای درمان سرفه وجود دارد.

طب جدید نیز به معجزات درمانی آویشن تازه و عسل همراه با یکدیگر به صورت یک شربت ایمان آورده است از این‌رو کارخانجات داروسازی مدرن و پزشکان نیز مصرف آن را توصیه می‌کنند.

آویشن دارای چندین نوع می باشد وقت به طور مجموعه از خانواده کاسنی هاست این گیاه که در ایران به دو صورت آویشن کوهی و آویشن شیرازی وجود دارد.
دارای تفاوت‌های با یکدیگر هستند که از لحاظ طعم بو و ظاهر آنها را از یکدیگر متمایز می کند.

عکس آویشن کوهی

کوشی در واقع یکی گیاهی کاملاً خودرو می‌باشد این گیاه در دامنه ی رشته کوه های مختلف در مرکز و جنوب ایران رشد میکند. آویشن کوهی دارای عطرت و فوق العاده ای است که از پودر شده آن به عنوان ادویه استفاده می‌کنند و در واقع به آویشن کوهی غذایی شهرت دارد می توانید به صورت عمده و یا خورد از عطاری‌ها خریداری نمایید البته به جهت صادرات محصول بایستی از طریق شرکت های بازرگانی اقدام نمایید.

عکس آویشن شیرازی

پیش آن شیرازی در واقع یک نوع آویشن است که مخصوصاً در آن شهر شیراز و بومی این شهر محسوب می گردد به دلیل عطر دل انگیز این گیاه که در معمولا اطراف چشمه ها می رویند به این نام شهرت یافته است.

آبشار شیرازی به دو دسته تقسیم می گردد آویشن پهن برگ و آویشنباریک برگ برای استفاده و طعم دار کردن لبنیات مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر این از آویشن شیرازی برای انواع مختلف داروهای گیاهی و جوشانده های مختلف استفاده می گردد تفاوت آویشن شیرازی با آویشن کوهی در طعم و رنگ بوده همچنین ظاهر آنها می باشد که موجب می گردد از آویشن کوهی در غذا و از آویشن شیرازی برای پنبه حنده در انواع ماست های محلی و یا لبنیات از جمله استفاده شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.