تفاوت آویشن شیرازی و کوهی

چگونه می توان بهترین آویشن را با نازل ترین قیمت خرید؟ آیا می دانید تفاوت آویشن کوهی و آویشن شیرازی چیست؟ آیا با خواص آویشن و آشنایی دارید؟

گیاه اویشن از دسته خانواده گیاهان دارویی هستند و در واقع فاقد هرگونه ارزش غذایی از این رو مصرف مداوم آویشن کوهی موجب می‌شود تا عوارضی به دنبال داشته باشد و هم باید با این دستور پزشک سنتی مصرف گردد.

هر دو نوع آویشن از جمله کوهی و شیرازی به منظور پاکسازی بدن چه و معمولاً در مقدار مصرف آن به اندازه دو هفته می باشد که از جوشانده و یا دم‌ کرده آن استفاده می‌کنند و خلط آور و ضد سرفه است.

تفاوت چندانی از لحاظ خاصیت در بین آویشن کوهی و آویشن شیرازی وجود ندارد اما از نظر عطر و تهمت تفاوت چشمگیری دارد که معمولاً از آویشن خزنده کوهی برای استفاده در غذا و انواع پیش غذاها و سوپ ها استفاده می شود از آویشن شیرازی برای ماست و معطرتر کردن آن استفاده می شود البته این جدا از اینها مصلح طبع سرد غذاها نیز هستند به طوری که دارای طبع گرم و خشک است.

به دلیل خواص بسیار زیادی که این آویشن تازه دارند به از آنها با مانع اقلام صادراتی استفاده می شود که از لحاظ اقتصادی ارزش فراوانی دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.