تولید ادویه پودر آویشن کوهی

از ادویه هایی که به صورت پودر از آن برای تهیه غذاهای مختلف استفاده می‌شود آویشن کوهی می باشد تولید آن در کارخانجات انجام می شود، که صادرات این محصول نیز بسیار پررونق است.

از گیاهان و ادویه هایی که مصارف صنعتی وارد می توان به آویشن تازه اشاره کرد. آویشن گیاهی که به بومی دشت ها شناخته می شود. آویشن گیاهی است که دارای تنوع فراوانی باشد و از خانواده کاسنی هاست و این در ایران دو ناو ایشان وجود دارد به نام آویشن کوهی و آویشن شیرازی که هرکدام دارای انواع مختلف و زیر مجموعه‌‌های هستند.

آویشن برای تولید انواع شربت های سرماخوردگی استفاده می‌شود زیرا این گیاه ضد التهابات ریه می باشد. التهبات ریه، برونشیت و سرماخوردگی سرفه های مزمن آلرژیک همه و همه بیماری هایی هستند که توسط گیاه آویشن امکان درمان آنها وجود دارد.

البته مصرف مداوم روزانه استفاده از پودر آویشن خزنده در غذا و همچنین استفاده از عرق آویشن و جوشانده آویشن می تواند به درمان این بیماری‌ها کمک کنند.

شرکت تیمیان از جمله شرکت‌هایی است که تهیه انواع شربت های ضد سرفه را از گیاهان دارویی آغاز نموده است و آویشن و عسل نیز یکی از مواردی است که شرکت در آن است از آنها در شربت های خود استفاده میکند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.