تولید و صادرات انواع آویشن ایرانی

انواع آویشن ایرانی، که در کشور تولید می شود در صادرات مورد استفاده قرار می گیرد و بازار گیاهان ایرانی در جهان، فروش خوبی را به خود اختصاص داده است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

گستردگی خواص آویشن تازه در موارد بسیاری است، از درمان انواع بیماری ها گرفته تا استفاده آن برای زیبایی پوست و مو. به همین دلیل گیاهی مطلوب در صنایع داروسازی و بهداشتی آرایشی می باشد. از زمان های گذشته تا به امروز، شیوه های مصرف و استفاده از این گیاه گوناگون بوده است.

خواص گیاه آویشن:

یکی از پزشکان ایرانی به نام محمد زکریای رازی، به استفاده از گیاه آویشن کوهی، اعتقاد زیادی داشته است و بر این باور است که این گیاه می تواند در درمان بیماری نفخ شکم، مفید باشد.

در صنایع دارویی، با استفاده از آویشن خزنده، محلولی برای شست و شوی دهان درست می نمایند تا در درمان بیماری های لثه استفاده شود. حتی در تولید بعضی از خمیر دندان ها نیز این گیاه مورد استفاده قرار می گیرد.

پیچش روده و نیز اسهال را می توان با گیاه آویشن شیرازی برطرف نمود. برای بیماران دچار به افسردگی نیز این گیاه استفاده می شود.
این تنها چندین مورد از خواص مفید انواع گیاه دارویی آویشن می باشد، تولید آویشن ایرانی و نیز صادرات آن به تمامی کشور ها صورت می گیرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.