حراج چهل درصدی کنجد قهوه ای برای لاغری همه را شگفت زده نمود

دانه کنجد یک گیاه روغنی است که به طور گسترده در خاورمیانه مصرف می شود. تا حالا حمص خوردی؟

کنجد قهوه ای برای لاغری به صورت پوره ای به نام تاهین یکی از مواد اصلی است. این دانه کوچک شور و شوق را آزاد می کند.

از یک طرف تولید آن در ده سال گذشته 51 درصد افزایش یافته است. اما از سوی دیگر، در مرکز چندین بحث بهداشت عمومی قرار دارد.

چگونه این شوق کنجد را توضیح دهیم؟ فضیلت و مزایای آن چیست؟ چرا هنوز موضوع فراخوانی از سوی اداره کل پیشگیری از تقلب است؟ ما همه چیز را برای شما توضیح می دهیم!

کنجد یا Sesamum indicum برای دوستان، گیاهی روغنی است که از 50 درصد چربی تشکیل شده است. فقط در آب و هوای معتدل گرم و خشک یافت می شود.

کنجد

اگرچه منشأ آن ناشناخته است، اما عمدتاً در آسیای نیمه گرمسیری و خاورمیانه (لبنان) یافت می شود. دانه کنجد در اسرائیل، شمال آفریقا و استرالیا نیز کشت می شود.

دانه کنجد ممکن است نام شیرین Sesamum Indicum (از هندوستان) را داشته باشد، منشأ آن را مطمئناً باید در جای دیگری جستجو کرد. اولین آثار کشت کنجد به بیش از 3300 سال در بین النهرین باستان، منطقه ای تاریخی در خاورمیانه باز می گردد.

بعدها بود که این دانه آسیا را فتح کرد: قدیمی ترین آثار کنجد در حدود 2500 سال پیش در چین یافت شد. مسیر آن آن را به مصر باستان می برد، جایی که حتی در مقبره توتانخ آمون (1343 قبل از میلاد) اقامت خواهد کرد!

امروزه این گیاه به دلیل فواید فراوانی که دارد در تمام قاره ها مصرف می شود.

کنجد که گیاه مناطق گرم است، چندین دهه است که در تولید آن رشد می کند. بین سال‌های 2001 تا 2010، رشد آن 41 درصد و در دهه بعد، 51 درصد افزایش یافت. این رشد سریعتر عمدتاً در آفریقا بود.

بین سال های 2005 تا 2019، تولید جهانی تقریبا دو برابر شد. این رشد که عمدتاً بین آسیا و آفریقا توزیع شده است، ناشی از تقاضای قوی برای دانه‌های کنجد مورد استفاده در صنایع غذایی غرب است.

بیسکویت ها، نان های همبرگر، نان شیرینی و سایر میله های انرژی زا کنجد یک موفقیت واقعی هستند. در عین حال، روغن کنجد عمدتاً به طور سنتی در آسیا مصرف می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.