خواص دارویی آویشن شیرازی

آویشن شیرازی دارای چه خصوصیاتی می باشد؟ این محصول از خواص ویژه ای برخوردار است؟ آیا خواص دارویی آویشن شیرازی با دیگر انواع آویشن متفاوت می باشد؟ شما می توانید با خواص دارویی این محصول در مطلب زیر آشنا شوید.

آویشن شیرازی مانند دیگر انواع آویشن  دارای بو و عطر خاصی می باشد ولی از نظر خواص و مزه با دیگر آویشن ها متفاوت است. به عنوان مثال این محصول در مقایسه با آویشن کوهی دارای خاصیت کمتری می باشد و از طعم خوشایند تری برخوردار می باشد.

در قدیم و امروزه در یونان از این محصول برای درمان بیماری های عفونی از جمله عفونت کبد، منژیت و اختلالات مغزی استفاده می کردند و امروزه در سراسر جهان از این محصول اعجاز انگیز برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا می دانید نام دیگر آویشن شیرازی چه می باشد؟ در بسیاری از کشور ها این محصول را با نام حاشا و صعترالحمار می شناسند و البته ناگفته نماند آویشن تازه شیرازی از گونه های پونه کوهی می باشد که مصرف آن باعث می شود راه ادرار را باز نماید.

البته از دیگر خواص این محصول می توان به مواردی چون درمان رگ به رگ شدن و درد عضلانی، درمان درد های معده، رفع خستگی و… اشاره نمود.

خصوصیات آویشن شیرازی
آویشن شیرازی دارای بوته هایی پهن و کوتاه می باشد و از شاخه های چوبی تشکیل شده است و البته این گیاه از برگ های کوچک و بیضی شکل و گل های سفید و معطر پوشیده شده اند که هر قسمت از این گیاه دارای عطر و بوی خوبی می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.