خواص دمکرده آویشن کوهی

خواص دم کرده آویشن کوهی چیست؟ این گیاه در کدام منطقه از ایران رشد و پرورش می یابد؟ طعم و مزه این محصول چگونه است؟ خواص درمانی و دارویی آویشن کوهی چه می باشد؟

از بهترین انواع آویشن تازه که در مناطق معتدل و خوش آب و هوا رشد و تکثیر می یابد، آویشن کوهی می باشد. این محصول دارای طعمی فوق العاده خوب و معطر است و در مصرف مواد غذایی نیز کاربرد دارد.

البته یکی از انواع آویشن که در شهر زیبای شیراز رشد می یابد، آویشن شیرازی است و این محصول به صورت پرورشی و نه خودرو در باغات و زمین های حاصلخیز شیراز رشد می کند.

البته ناگفته نماند از نظر ظاهر، طعم و خواص نیز این دو محصول با هم متفاوت می باشند و از جمله خواص دارویی و درمانی آویشن کوهی می توان به جریان دادن سریع خون در بدن، ریزش مو، درمان مشکلات تنفسی و… اشاره نمود.

گیاه آویشن در مناطق مختلفی از کشور ایران از جمله شیراز رشد و پرورش می یابد و بیش تر در مناطق کوهستانی به صورت خودرو رشد می کند.

طعم و مزه انواع آویشن با هم متفاوت می باشد اما در مورد آویشن خزنده کوهی می توان گفت که این محصول دارای طعم و مزه تندی است.
دمکرده آویشن دارای خواصی چون درمان بیماری رماتیسم، قاعده آور، التیام بخش، ضدعفونی کنندهف تصفیه کننده خون و… می باشد و البته از دمکرده این محصول می توان به صورت استحمام و یا خوراکی استفاده نمود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.