درمان ریزش مو با آویشن خشک شده

از انواع آویشن خشک شده به منظور درمان ریزش مو استفاده می شود، و این به دلیل وجود گرمی و مواد موثره در آویشن است.
یک گیاهان بسیار مفید و موثر در درمان بسیاری از امراض گیاه دارویی آویشن کوهی می باشد که به دو صورت استفاده میشود:
استفاده از گیاه آویشن تازه برای تهیه انواع دمنوش و همچنین در برخی از موارد و در برخی از انواع آن به عنوان بخشی از سبزی های خوردن که میتوان به صورت خام استفاده کرد مصرف می گردد البته به علت طعم تلخ آن و مصرف آن بسیار کم انجام می‌شود.

در برخی از موارد صادراتی نیز به شرکتی که اقدام به صادرات می‌کند ممکن است نیاز و آویشن تازه جهت تولید برخی از داروها داشته باشد که تامین کننده و ظیفه دارد تا بهترین و تازه ترین گیاه آویشن به تهیه نماید.

استفاده از گیاه آویشن خشک شده

گیاه آویشن خشک شده در واقع یکی گیاه اصلی میباشد که به همراه با ساقه و برگ و در برخی از موارد بدون ساقه به صورت کامل رطوبت آن گرفته شده خشک و آسیاب می گردد.

خشک کردن گیاه در واقع به کنترل روطوبت عدم وجود قارچ و رشد آن و همچنین نگهداری بهتر این محصول و کم شدن وزن کمک می کند.

جابجایی گیاه آویشن خزنده معمولاً به همین صورت انجام میگیرد و معمولاً خشک شده آن را در بسته‌بندی‌های کاملاً بهداشتی انجام می‌دهند و معمولا خشک کردن گیاه آویشن از طریق دستگاه های صنعتی انجام میشود.

خواص گیاه آویشن

گیاه آویشن دارای خواص بیشماری این گیاه برای درمان انواع التهابات پوستی بسیار مناسب می باشد و می تواند به عنوان درمان کننده التهابات اعضای داخلی بدن نیز موثر واقع گردد. از این رو برای درمان التهابات ریه برونشیت و انواع مشکلات ناحیه گوارشی مفید و پرسود می باشد. علاوه بر این به علت کاهش التهابات پوستی برای افرادی که دچار پوسته سر ملتهب هستند موجب می گردد تا ریزش مو از این علت به وجود آمده است درمان گردد.

ویژگی های گیاه آویشن

گیاه آویشن از خانواده کاسنی ها بوده و دارای تنوع گونه ای بسیار زیادی می‌باشد دو نوع آویشن کوهی و آویشن شیرازی آن در ایران به وفور یافت می‌شود و هر کدام دارای عطر و طعم مخصوص به خود هستند که از برخی از آن به عنوان ادویه و از برخی به عنوان دارو و درمان استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.