زغال بلوط در تهران به رنگ سفید موجود می باشد

زغال سنگ به طور کلی در تولید برق حرارتی استفاده می شود که بیشتر به تولید برق کمک می کند.

زغال بلوط در تهران پودر شده در دماهای بالا می سوزند که بیشتر آب را به بخار تبدیل می کند. از این بخار برای چرخاندن توربین ها با سرعت بالا در میدان مغناطیسی قوی استفاده می شود. پس از این در نهایت برق تولید می شود.

در صنعت فولاد از زغال سنگ به طور غیر مستقیم برای تولید فولاد استفاده می شود. آنچه در اینجا اتفاق می افتد این است که زغال سنگ در کوره ها پخته می شود تا کک زغال سنگ تشکیل شود.

پس از تشکیل این، سازندگان از کک زغال سنگ برای ذوب سنگ آهن به آهن و ساخت فولاد استفاده می کنند.

در همین حال، گاز آمونیاک معمولاً از کوره‌های کک بازیابی می‌شود و از آن برای تولید اسید نیتریک، نمک‌های آمونیاک و کود استفاده می‌شود.

بسیاری از صنایع از زغال سنگ برای تولید محصولات خاص استفاده می کنند. برخی از صنایع محبوبی که از زغال سنگ استفاده می کنند، صنعت سیمان، صنعت کاغذ و آلومینیوم، صنایع شیمیایی و داروسازی و غیره است.

زغال

زغال سنگ مواد خام متعددی مانند بنوزل، قطران زغال سنگ، سولفات آمونیاک، کرئوزوت و غیره را در اختیار صنایع شیمیایی قرار می دهد. زغال سنگ بیشتر به عنوان منبع انرژی در بیشتر صنایع استفاده می شود

زغال سنگ را می توان به گاز مصنوعی که مخلوطی از مونوکسید کربن و هیدروژن است تبدیل کرد. این گازها یک محصول میانی هستند که می توانند بیشتر به محصولات مختلفی مانند اوره، متانول، هیدروژن خالص و غیره تبدیل شوند. زغال سنگ همچنین می تواند به مایعی تبدیل شود که به عنوان سوخت مصنوعی شناخته می شود.

با این حال، این مواد شیمیایی تولید شده از زغال سنگ در درجه اول برای تولید محصولات دیگر استفاده می شود. علاوه بر این، بیشتر محصولات موجود در بازار دارای زغال سنگ یا محصولات جانبی زغال سنگ به عنوان اجزاء هستند.

برخی از آنها عبارتند از آسپرین، حلال، صابون، رنگ، پلاستیک و الیاف که شامل نایلون و ابریشم مصنوعی است.

زغال سنگ همچنین یک عنصر ضروری در تولید محصولات تخصصی مانند کربن فعال، فیبر کربن و فلزات سیلیکون است.

در مناطق سردسیر و در کشورهای در حال توسعه یا توسعه نیافته زغال سنگ هنوز به عنوان سوخت برای پخت و پز و منبع گرما استفاده می شود.

اینها برخی از مهمترین کاربردهای زغال سنگ هستند. برای دانستن بیشتر در مورد خواص و انواع مختلف سنگ‌ها و کانی‌ها، می‌توانید به BYJU’s مراجعه کنید یا برنامه ما را برای محتوای جالب و تجربه یادگیری دانلود کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.