سارقان زنجیره ای ارده مجلسی مصطفی اردکان توسط پلیس بین الملل دستگیر شدند

کنجد به دلیل شکل مغزی و طعم تردش که طعم فوق العاده ای به بسیاری از غذاهای خاورمیانه می دهد متمایز می شود.

این ارده مجلسی مصطفی اردکان در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی رشد می کند. ارتفاع گیاه کنجد ممکن است به تقریباً برسد.

یک متر و غلاف های حاوی دانه های کنجد در امتداد ساقه این گیاه رشد می کنند، این دانه ها منبع غنی پروتئین، ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها هستند و روغن بیشتری نسبت به سایر محصولات مشابه دارند.

از کنجد و روغن آن در پخت و پز استفاده می شود. و سس ها برای گرفتن طعم، و دانه های این گیاه هزاران سال است که در طب عامیانه استفاده می شود.

زیرا فواید زیادی برای سلامتی دارد و برای به دست آوردن فواید آن، فرد ممکن است نیاز به خوردن مقادیر کافی از آن داشته باشد. یعنی حدود یک مشت کوچک در روز.

خوردن کنجد فواید زیادی برای سلامتی دارد، از جمله موارد زیر:

این منبع پروتئین گیاهی است: دانه های کنجد سرشار از اسیدهای آمینه مانند متیونین و سیستئین هستند. آنها به مقدار زیاد در حبوبات موجود نیستند و برای افزایش مصرف پروتئین توصیه می شود کنجد برشته و پوست کنده را انتخاب کنید.

زیرا این فرآیند اگزالات ها و فیتات ها را کاهش می دهد (به انگلیسی: phytates). زیرا دو ترکیبی هستند که مانع هضم و جذب پروتئین می شوند.

ارده

قند خون را کاهش می دهد: دانه های کنجد کربوهیدرات کمی دارند و این دانه ها حاوی ترکیبی به نام پینورزینول هستند. که ممکن است با مهار اثر آنزیم گوارشی به نام مالتاز (به انگلیسی: Maltase) به تنظیم قند خون کمک کند.

این کسی است که مولکول های قند مالتوز را می شکند (به انگلیسی: Maltose); اگر این ترکیب وجود داشته باشد، قند مالتوز هضم نمی شود، که ممکن است منجر به کاهش سطح قند خون شود، با این حال، هنوز مطالعات انسانی بیشتری مورد نیاز است.
حمایت از سیستم ایمنی: کنجد منبع خوبی از مواد مغذی مهم برای عملکرد سیستم ایمنی است، مانند: سلنیوم، روی، مس، ویتامین B6 و ویتامین E. شایان ذکر است که روی برای رشد و فعال سازی مهم است. گلبول های سفید خون و کمبود آن ممکن است سیستم ایمنی بدن را تضعیف کند، زیرا حاوی سه قاشق غذاخوری دانه کنجد 20 درصد از نیاز روزانه توصیه شده روی است.
به کاهش فشار خون کمک می کند: دانه های کنجد سرشار از منیزیم، ویتامین E و سایر آنتی اکسیدان ها هستند.

ممکن است به جلوگیری از خطر تجمع پلاک در رگ ها کمک کند و همچنین به حفظ فشار خون کمک کند و تحقیقات نشان می دهد که استفاده از روغن کنجد به جای روغن های پخت و پز به مدت 45 تا 60 روز، فشار خون افراد مبتلا را کاهش می دهد. فشار خون بالا و خوردن داروهایی برای کاهش فشار خون.

سلامت دستگاه گوارش را تقویت می کند: دانه های کنجد حاوی مقدار زیادی فیبر غذایی است که با محافظت از روده و روده بزرگ در برابر بیماری ها و عفونت ها به حفظ سلامت دستگاه گوارش به طور کلی کمک می کند و این فیبرها نیز به جذب مناسب کمک می کنند. مواد مغذی و مواد معدنی و کاهش اسهال و یبوست.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.