سماق اعلا در ترکیب و تولید رنگ های صنعتی استفاده می گردد

اگرچه نتایج هر آزمایشی قطعی نیست یک متا آنالیز در اواخر همان سال نشان داد که شواهد متفاوت است. آنها به این نتیجه رسیدند که برای دانستن فواید سماق اعلا بر سلامت قلب به تحقیقات بیشتری نیاز داریم.

در حالی که سماق نویدبخش کلسترول است، تصور می شود سماق به سطح انسولین و دیابت نیز کمک می کند. ترکیه سال‌هاست که از سماق به عنوان یک درمان طبیعی دیابت استفاده می‌کند، یکی دیگر از درمان‌های طبیعی که توسط تحقیقات تایید شده است.

سماق همچنین به سطح انسولین و آنزیم های کبدی در بیماران مبتلا به بیماری کبد چرب کمک می کند. یک مطالعه در سال 2020 نشان داد زنانی که سماق مصرف می‌کردند، چربی بیشتری نسبت به رژیم غذایی خود از دست دادند.

سماق

سماق حتی می تواند به درد عضلانی بعد از تمرین کمک کند. یک کارآزمایی تصادفی شده در Physiology International روزانه به یک گروه آب سماق داده شد.

گروه سماق درد کمتر و ریکاوری تمرینی بهتری نسبت به همتایان خود داشتند. محققان دریافتند سماق التهاب را کاهش می دهد و به کاهش درد کمک می کند.

اما با تمام این فواید، سماق چیزی نیست که معمولاً در آشپزخانه‌های ما یافت می‌شود. چگونه می توانیم از آن استفاده کنیم؟

پس چگونه در زندگی خود سماق بیشتری دریافت کنیم؟ توت سماق در بسیاری از نقاط به صورت وحشی رشد می کند و به اندازه کافی به راحتی علوفه می شود. شما همچنین می توانید توت های خشک را در فروشگاه های خاصی به عنوان ادویه پیدا کنید.

در اینجا چند روش برای استفاده از سماق وجود دارد:

چای سماق
توت ها را جدا کرده و یک شب در آب خنک در یخچال قرار دهید. من برای هر سر سماق حدود 2 فنجان آب صاف شده استفاده می کنم.
صاف کرده و با عسل خام، شربت افرا یا استویا شیرین کنید.
تنتور سماق
هنگامی که به یک قابض نیاز دارید یا می خواهید از آن به عنوان مکمل استفاده کنید، تنتور سماق گزینه خوبی است. این نیز یک راه خوب برای حفظ آن در ماه های تابستان است. در اینجا نحوه درست کردن تنتورهای گیاهی آمده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.