سگی که سرکه سیب خانگی در بازار را خورد به حرف آمد

گرمای بیش از حد پا در پایان روز با حمام 15 دقیقه ای پا در 5 لیتر آب داغ با 3 قاشق چای خوری نمک و 2 سرکه سرکه تسکین می یابد. در صورت سنگینی پاها، اصطکاک با سرکه سیب خالص باعث طراوت و تسکین آن می شود.

ترکیبات سرکه سیب خانگی در بازار پوست را تمیز کرده و از التهاب جوش ها جلوگیری می کند. صبح و عصر با یک تکه پنبه آب اضافه شده به سرکه سیب 50/50 روی نواحی دارای نقص: روی جوش، روی بینی، چانه، روی جوش‌های سرسیاه بمالید.

اسکارلت جوهانسون هنرپیشه این استفاده را برای محو شدن جوش و جلوگیری از عود آن معروف کرده است، اما اگر می گوید خالص استفاده کنید، واقعاً توصیه می شود برای جلوگیری از تحریک آن را رقیق کنید.

علاوه بر این، سرکه سیب التهاب را کاهش می دهد که بر مشکلات پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس تأثیر می گذارد. برای این منظور، نوشیدن آن با معده خالی قبل از غذا توصیه می شود.

سرکهسرکه

سرکه سیب پوست قرمز شده و دردناک بعد از آفتاب سوختگی را آرام و شاداب می کند. توصیه می شود آن را به صورت خالص روی نواحی قرمز بمالید. همچنین می توان حمام آب خنک را که 3 قاشق غذاخوری سرکه به آن اضافه می شود، حمام کرد.

در یک حمام سیتز (روشی که شامل نشستن در آب داغ برای تسکین درد یا تورم مقعد است)، 1 لیوان سرکه سیب و یک لیوان دم کرده مریم گلی بریزید.

سرکه سیب بر گردش خون و همچنین بر روی رگ های خونی برای تسکین هموروئید اثر می گذارد. جایگزین درمان تجویز شده توسط پزشک نمی شود.

بسیاری از درمان های طبیعی می توانند به طور موثر علائم مرتبط با هموروئید را حتی در دوران بارداری تسکین دهند. کدوم چگونه از آنها استفاده کنیم؟ توصیه های متخصص طب طبیعی کیتی اوراین-فرلا و دکتر کورین آووگادری-بویر، پزشک هومیوپاتی.

سرکه سیب به دلیل غنی بودن از مواد معدنی و به ویژه محتوای پتاسیم موجود در آن، اسپاسم عضلانی و عصبی را آرام می کند. بنابراین گرفتگی های شبانه را کاهش می دهد و به عنوان یک آرام بخش طبیعی عمل می کند.

سرکه سیب یک پایه بی نظیر برای مراقبت از مو است. روی موهای خاکستری، موهای چرب و یا در صورت شوره سر یا ریزش مو، سرکه سیب رقیق شده در آب گرم شده را به نسبت 1/3 سرکه به 2/3 آب، پس از شامپو کردن، بدون آبکشی روی موها بمالید.

سرکه سیب برای انواع موها عالی است زیرا با آبکشی با سرکه سیب اضافه شده به آب آبکشی موها را ابریشمی می کند.

اثر سنگ آهک را خنثی می کند، غلاف مو را نرم می کند و شانه زدن آن را آسان می کند.