شال حریر می تواند در زمستان شما را از بیماری دور کند

تغییرات فصلی اغلب منجر به سرماخوردگی و درد گردن، شانه و کمر می شود.

اگر در این شرایط هستید، به جای اینکه به دنبال جدیدترین داروهای بدون نسخه باشید، یک شال حریر ساده را در نظر بگیرید. اکثر مردم فکر می کنند که تنها هدف روسری به عنوان یک اکسسوری مد است.

با این حال، روسری فواید بسیاری برای سلامتی دارد، به خصوص با تغییر فصل. به یاد داشته باشید، یک اونس پیشگیری برابر است با یک پوند درمان!

1. کمک به پیشگیری از سرماخوردگی

گردن آسیب پذیرترین ناحیه در زمستان است و روسری بزرگ اولین خط دفاعی شما در برابر سرما در زمستان است. یک روسری بزرگ زمستانی می تواند گرما و محافظت از گردن و سینه شما را فراهم کند. همچنین می توان از آن برای پوشاندن بینی و دهان برای محافظت از صورت در برابر سرما و تامین هوای گرم برای ریه ها استفاده کرد.

روسری در تابستان نیز مفید است. در یک روز گرم تابستان، زمانی که به یک ساختمان سردسیر نقل مکان می کنید، تغییرات سریع دما می تواند سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف کرده و باعث سرماخوردگی تابستانی شود.

شال

پوشیدن روسری سبک در تابستان می تواند از قرار گرفتن ناگهانی در معرض تهویه هوای سرد جلوگیری کند

2. درمان اسپوندیلوز گردنی

اسپوندیلوز گردنی که به آن استئوآرتریت گردنی یا آرتریت گردن نیز می‌گویند، یک بیماری شایع مرتبط با افزایش سن است که مفاصل و دیسک‌های بین مهره‌ای گردن را درگیر می‌کند.

بیش از 85 درصد افراد بالای 60 سال به اسپوندیلوز گردنی مبتلا هستند. روسری می تواند با گرم کردن فوری نواحی آسیب دیده به تسکین علائم بیماری کمک کند. همچنین می تواند حرکت را محدود کند و در حین حرکت پشتیبانی کند.

تنگی ستون فقرات کمری بیماری است که کانال نخاعی را باریک می کند و نخاع و اعصاب را تحت فشار قرار می دهد. این تغییرات در اثر فرسودگی طبیعی پیری ایجاد می شود و علائم در میانسالان و افراد مسن ظاهر می شود.

لباس های یقه بلند، از جمله روسری، می توانند از حرکت هوای سرد به سمت شانه ها و پشت شما جلوگیری کنند که به تسکین علائم بیماری کمک می کند.