شوید خشک کیلویی دارای بوی گل رز در شمال کشور کشت می شود

شوید سرشار از آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان ها ترکیبات طبیعی هستند که به محافظت از سلول ها در برابر آسیب های ناشی از مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد کمک می کنند.

در نتیجه، تحقیقات نشان می دهد که مصرف غذاهای غنی از آنتی اکسیدان مانند شوید خشک کیلویی ممکن است به کاهش التهاب مزمن و پیشگیری یا حتی درمان برخی بیماری ها از جمله بیماری قلبی، آلزایمر، آرتریت روماتوئید و انواع خاصی از سرطان کمک کند.

هم دانه ها و هم برگ های گیاه شوید سرشار از چندین ترکیب گیاهی با خواص آنتی اکسیدانی هستند، از جمله:

شوید همچنین سرشار از فلاونوئیدها است. این ترکیبات با کاهش خطر بیماری قلبی، سکته مغزی و برخی از انواع سرطان مرتبط است. این همچنین ممکن است نقش مهمی در سلامت مغز داشته باشد.

ترپنوئیدها نیز در شوید یافت می شوند. این ترکیبات همچنین حاوی روغن‌های ضروری هستند که ممکن است در برابر بیماری‌های کبد، قلب، کلیه و مغز محافظت کنند.

شوید روی سلامت قلب نیز تاثیر دارد. بیماری قلبی عامل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است. اما سازمان بهداشت جهانی تخمین می زند که حدود 75 درصد از موارد بیماری قلبی را می توان با کاهش عوامل خطر مانند رژیم غذایی نامناسب، سیگار کشیدن و ورزش نکردن پیشگیری کرد.

شوید

مطالعه ای روی 91 نفر با سطح کلسترول تام و تری گلیسیرید بالا نشان داد که مصرف 6 قرص عصاره شوید روزانه به مدت 2 ماه به طور قابل توجهی سطح کلسترول و تری گلیسیرید را بهبود می بخشد، اما سطح کلسترول HDL (خوب) را تغییر نمی دهد.

با این حال، مطالعه دیگری روی 150 نفر با سطح کلسترول و تری گلیسیرید بالا، پس از 6 هفته مصرف روزانه قرص شوید، هیچ تغییر قابل توجهی در سطح کلسترول یا تری گلیسیرید نشان نداد.

شوید می تواند به کاهش سطح بالای قند خون کمک کند. سطح بالای قند خون مزمن نگران کننده است زیرا می تواند خطر ابتلا به بیماری هایی مانند مقاومت به انسولین، سندرم متابولیک و دیابت نوع 2 را افزایش دهد.

پیشنهاد شده است که شوید اثرات کاهش قند خون دارد. در واقع، چندین مطالعه روی حیوانات مبتلا به دیابت، بهبود قابل توجهی در سطح قند خون ناشتا با دوزهای روزانه عصاره شوید نشان داده است. با این حال، تحقیقات در مورد انسان محدود است.

روغن های ضروری مانند کلبسیلا پنومونیه و استافیلوکوکوس اورئوس موجود در شوید دارای اثرات ضد باکتریایی هستند که با باکتری های بالقوه مضر مبارزه می کنند. بنابراین، شوید می تواند برای عفونت مجاری ادرار مفید باشد.

سلامت استخوان. شوید حاوی کلسیم، منیزیم و فسفر است که برای سلامت استخوان ها مهم هستند.

روغن‌های ضروری موجود در شوید می‌تواند به تسکین درد ناشی از گرفتگی عضلات در طول دوره قاعدگی شما کمک کند. با این حال، تحقیقات در حال حاضر محدود است.

اسانس های موجود در شوید می توانند اثرات تسکین دهنده و آرام بخش داشته باشند. به این ترتیب برای خواب شبانه مفید هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.