قیمت فروش انواع آویشن ایران

قیمت فروش انواع گیاهان را می توان از سایت منوط دانست. آویشن خزنده یکی از انواع متعدد گیاهانی است که در ایران می روید و در بسیاری از عطاری ها برای مشتریان قابل دسترسی است و می توان در درمان آن را به کار برد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

اویشن یکی از مشهورترین گیاهان در تمام نقاط مختلف کشور می باشد، که گونه های بسیار زیادی دارد و بالغ بر 14 نوع آن شناسایی شده است. این گیاه، اساساً علفی و شاخه هایی متنوع و زیاد دارد و ارتفاعی طویل دارند.

قسمت مصرفی آویشن کوهی در کشور ما، که به عنوان دارویی مفید در عطاری ها با قیمت مناسبی به فروش می رسد، برگ و گل آن می باشد. کوچک بودن گل های این گیاه، از نشانه های ظاهری آن می باشد.

انواع آویشن در ایران:

اکثر نقاط ایران، این استعداد را دارند تا محلی مناسب برای رشد و تولید نسل آویشن باشند. مشهورترین نوع ایرانی اش، یعنی آویشن شیرازی در شهرستان اقلید، تولید می شود.

در شمال غرب کشور، یعنی اذربایجان هم می توان شاهد رویش فراوان آن بود، که در این زبان به نام کهیلگ اتو شناخته شده است. در دیگر شهر های کشور نیز مانند بوشهر، هرمزگان، چهار محال و بختیاری، همدان و برخی دیگر، مقادیر قابل ملاحظه ای از آن حاصل می شود. خصوصاً مناطق کوهستانی برای رویش آویشن تازه مناسب می باشند. همچنین استان کردستان و سیستان و بلوچستان نیز زادگاه این گیاه می باشند.

خلاصه این که در ایران، این گیاه را به عنوان دارویی با خواص گسترده و با ارزش در برطرف کردن بسیاری از بیماری های خود استفاده می نمایند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.