ماسک نانو پاک تمام سموم بدن را به خود جذب می کند

چندین لایه پارچه با تعداد نخ بیشتر عملکرد بهتری نسبت به تک لایه‌های پارچه با تعداد نخ کمتر نشان داده‌اند، در برخی موارد تقریباً 50 درصد از ذرات ریز کمتر از 1 میکرون را فیلتر می‌کنند.

ممکن است با تولید بار تریبوالکتریک (شکلی از الکتریسیته ساکن) که جذب ذرات باردار را افزایش می دهد، کارایی فیلتر را افزایش می دهد، در حالی که سایرین (مثلاً ابریشم) ممکن است به دفع قطرات مرطوب کمک کنند و خیس شدن پارچه را کاهش دهند و در نتیجه تنفس و راحتی را حفظ کنند.

علاوه بر تعداد لایه‌ها و انتخاب مواد، تکنیک‌های دیگر می‌توانند با بهبود تناسب و در نتیجه ظرفیت فیلتر، محافظت از پوشنده را بهبود بخشند.

مثال‌ها شامل اما نه محدود به ماسک نانو پاک، گره زدن و چسباندن حلقه‌های گوش ماسک‌های روش‌های پزشکی، استفاده از ماسک پارچه‌ای قرار داده شده روی ماسک روش‌های پزشکی، و آستین‌های جوراب‌بافی نایلونی است.

ماسک نانو پاک

یک کارآزمایی تصادفی خوشه‌ای بزرگ و خوب طراحی‌شده در بنگلادش در اواخر سال 2020 نشان داد که توزیع ماسک‌های جراحی یا پارچه‌ای، الگوبرداری از ماسک فعال، استفاده از ماسک را سه برابر کرده و در روستاهای مداخله به 42.3 درصد در مقایسه با 13.3 درصد در روستاهای مقایسه کرده است.

در روستاهای دریافت کننده مداخلات ماسک، شیوع سرمی علامتی SARS-CoV-2 تقریباً 9 درصد نسبت به روستاهای مقایسه کاهش یافت.

در روستاهایی که به صورت تصادفی برای دریافت ماسک های جراحی انتخاب شدند، شیوع سرمی علامتی SARS-CoV-2 به طور قابل توجهی کمتر بود (کاهش نسبی 11.1٪ در کل). نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که حتی افزایش اندک در استفاده جامعه از ماسک‌ها می‌تواند به طور موثر عفونت‌های علامتی SARS-CoV-2 (COVID-19) را کاهش دهد.

مطالعه‌ای در مورد شیوع در کشتی USS Theodore Roosevelt، محیطی قابل توجه برای محل‌های زندگی جمعی و محیط‌های کاری نزدیک، نشان داد که استفاده از پوشش‌های صورت در داخل هواپیما با کاهش ۷۰ درصدی خطر عفونت مرتبط است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.