مخلوط سیر تازه در بازار با آبلیمو می توانید موهای شما را دکلره نماید

سیر که در غذاهای جهانی ضروری است، هزاران سال است که به عنوان دارو و همچنین طعم دادن به غذاها استفاده می شود.

مشخص است که سیر تازه در بازار روده ها را تمیز می کند و اثرات مفید زیادی از دیابت گرفته تا سرطان دارد. فواید سیر که در بین مردم به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی شناخته می شود به شمردن ختم نمی شود.

مصریان ابتدا سیر را که در گروه گیاهان پیازدار قرار می گیرد برای مصارف دارویی استفاده می کردند. سیر حاوی 84.09 درصد آب، 13.38 درصد مواد آلی و 1.53 درصد مواد معدنی است. سیر با 33 نوع ترکیبات گوگردی؛ حاوی روی، ژرمانیوم، ویتامین های A، B1 و C است.

آلیسین در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند: سیر حاوی آلیین است که پیش ساز آلیسین است و حاوی گوگرد است.

هنگامی که سلول های سیر در اثر پوست کندن، بریدن یا خرد کردن آسیب می بینند، آنزیمی به نام آلییناز آزاد می شود که بلافاصله تحت تأثیر هوا با آلیین موجود در آن واکنش نشان می دهد.

سیر

آلیسین در نتیجه این واکنش تولید می شود. آلیسین سطح دو آنزیم آنتی اکسیدانی کاتالاز و گلوتاتیون پراکسیداز را در خون افزایش می دهد. به این ترتیب می توان از رادیکال های آزاد بیشتری که می تواند به غشای سلولی بدن آسیب برساند، جلوگیری کرد.

برای مصرف سالم سیر چه باید کرد؟
آلیسین موجود در سیر تنها زمانی تشکیل می شود که دیواره سلولی سیر آسیب دیده (رنده یا بریده شود).

به همین دلیل، مطالعات نشان داده اند که بهتر است سیر را قبل از استفاده له کنید و سپس بگذارید حدود ده دقیقه دم بکشد. این به آنزیم alliinaza زمان می‌دهد تا ماده نگهدارنده آلیسین را تولید کند.
با پختن سیر فقط برای چند دقیقه، باید به اثر مطلوب رسید. زیرا ترکیبات گوگردی به حرارت حساس هستند.
اثر کاهش فشار خون سیر

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.