موارد استفاده آویشن صادراتی

یکی از موارد استفاده از آویشن در مبادلات کالا در میان کشورهای مختلف است. آیا آویشن خزنده صادراتی دارای مشخصات خاصی می باشد؟
یکی از ادویه های بسیار مهم و کاربردی در دنیا گیاه آویشن کوهی است از پر کردن فرم گلبرگ های آویشن تهیه میشود از گیاهان دارویی خاصیت های مشترکی هستند.

از جمله خواص مشترک ادویه ها و آویشن شیرازی می توان به طبع گرم است و همچنین خوش عطر بودن آن اشاره کرد. ادویه ها را معمولا از پودر شده ی گلبرگ ها و برگ ها و یا ساقه یا ریشه گیاهان به دست می آید.

آویشن به جهت خوش مزه کردن غذا و همچنین معطر کردن آن مورد استفاده قرار می گیرد. البته این یکی از کاربردهای ادویه برای مصلح غذا استفاده می‌کنند و معمولاً موجب می گردد تا طبع غذایی متعادل شود.

یعنی غذاهایی که به سمت گرمی بسیار زیادند خنک عشق شده و در غذاهایی که دارای طبع سرد هستند به گرمی میل کنند. مصرف بالای ادویه در سراسر جهان در غذاهای مختلف می توان به این گیاه به عنوان یک گیاه صادراتی نگاه کرد زیرا آویشن تازه می‌توانند برای غذاهای سنتی ملل مختلف را در استفاده قرار گیرد.

انواع مختلف ادویه ها از طریق ایران بسیار رونق دارد زیرا این کشور به یکی از تولیدکنندگان اصلی ادویه در دنیای باشد و در طب سنتی این کشور نیز مصرف ادویه توجه زیادی شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.