کاربرد آویشن در آشپزی

آیا می دانید به چه علت در آن آشپزی از آویشن استفاده می شود آیا با خواص و کاربرد بی اندازه این ادویه بسیار محبوب در تولید دسر ها و غذاهای مختلف ایرانی و فرنگی آشنایی دارید؟

یکی از ادویه های بسیار پرکاربرد و خوشمزه که در تولید انواع غذاهای مختلف و پخت آنها چه به صورت صنعتی به چه به صورت خانگی بسیار مفید و موثر است آویشن کوهی باشد و همچنین خواص بی‌شمار آمد می‌گردد تا هر روز استفاده از آن در غذاهای مختلف بیشتر و بیشتر شود.

آویشن ها از دسته ی بزرگ خانواده نعناعیان آن است که این گروه دارای تنوع بسیار زیادی در گونه های خود می باشد. دو دسته هست که در ایران به وفور یافت می شود. دسته اول آویشن کوهی و دسته دوم آویشن شیرازی که آویشن شیرازی نیز خود به دو دسته : آویشن های پهن برگ و آویشن های کوچک برد تقسیم می شود.

از لحاظ خاصیت معمولاً آویشن تازه در گونه های مختلف دارای خاصیت های مشابه به هم می باشد و در تولید انواع مختلف داروهای گیاهی نیز از آویشن استفاده می شود.

مهم‌ترین و اصلی‌ترین خاصیت آویشن خزنده در درمان سرفه و پاکسازی ریه از خلط می باشد که امروز شربت آن بسیار برای سرماخوردگی و ناراحتی ریه کاربرد دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.