گیاه آویشن چگونه طبیعتی دارد؟

آیا می دانید گیاه آویشن دارای چه طبیعتی می باشد؟ این محصول در کدام فصل و چگونه کاشت می شود؟ شما می توانید با مطالعه مطلب زیر با انواع آویشن تازه آشنایی کامل پیدا کنید.

آویشن از دسته گیاهانی می باشد که دارای طبیعت گرم و خشک هستند و این محصول اعجاز انگیز دارای ویتامین های A,B,E می باشد و سرشار از هورمون های گیاهی است. گیاه آویشن کوهی به راحتی می تواند با قلمه های 5 تا 10 سانتی متری رشد و تکثیر یابد و البته ناگفته نماند زمان کاشت این محصول در فصل بهار صورت می گیرد و در انواع پرورشی و خودرو رشد می کند.

آویشن به مدت 4 تا 6 سال در زمین های کشاورزی باقی می ماند اما نکته ای که باید باغداران و کشاورزان عزیز به آن توجه نمایند، این است که زمین تولید این محصول قبل از کاشت باید از کود های حیوانی پر شده باشد تا مواد معدنی گیاه را بتواند تأمین نماید. آیا می دانید بهترین زمان برای برداشت آویشن شیرازی چه وقت می باشد؟

زمانی که گیاه به مرحله گل دهی رسیده باشد بهترین زمان برداشت گیاه آویشن خزنده است. البته ناگفته نماند زمان برداشت برای مناطق مختلف را نمی توان تعیین کرد و بسته به این که چه موقع به زمان گل دهی می رسند، زمان برداشت فرا می رسد.

آویشن در انواع مختلفی چون کوهی، سرپوله، دنایی، سیاه، باغی و… کاشت و برداشت می شوند که گاهی این محصولات به صورت خودرو و گاهی به صورت پرورشی رشد می کنند و در بازار به فروش می رسند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.